Monday, April 16, 2012

Help us build something to be proud of


We want to build a DISRUPTIVE GLOBAL BIG DATA PRODUCT

cutting edge concepts, distributed computing, bigdata, DICCEE, internet of things, mobile platform, machine learning, scalable messaging, early adopters open source platforms



You will be part of a TEAM with colleagues as stunning as you are:
We are building a great technology innovation team – a team that is agile, self-driven and self-organized. We believe that responsible people thrive on freedom.
We have an EXPERIENCED CEO:
My name is Juraj Atlas and while I come with a technology background I have my fair share of international project / program management experience under my belt. I find passion in building technology teams, empowering them and helping them succeed. I am a natural born troubleshooter. More details about me are just a google away.
We are on a brink to have an initial INVESTMENT secured:
Part of the team is a group of investors who are committed to our long term vision. Our initial investment is planned to cover for the minimum of 12 months of deep technology immersion and building our first Beta with some tactical releases.

Are you curious while building state-of-the-art solutions? Do you love solving technical problems? Do you care and are advantageous enough to be part of an agile and innovative team? Do you hate cutting corners where it matters? Are you remarkable?

Bring your passion with.
We will pride ourselves if you find love in working with us. 

Juraj Atlas | +420 774 428 527 | recruit-at-jurajatlas.com | @jurajatlas
located in Prague, Czech republic

Sunday, April 8, 2012

Zmáhá vás informační zahlcení?

V dnešní době informací na dotek prstů kdekoliv a kdykoliv není těžké se dostat do situace, kdy začínají přetékat. Pokusy s jednodimenzionálním seznamem nepomáhají. Doplnění druhé dimenze ve formě štítků (tagů) na chvilku pomůže.
Ale ruku na srdce, kolikrát jste potřebovali konzultovat obsah o kterém jste věděli, že ho tam někde prostě máte. Ale je to již několik měsíců... A ne a ne jej najít. Nemluvě o tom, že v rámci naší práce (veku nebo doma), či osobních zájmů nebo rodiny jsou aplikovatelné různé okruhy informací. Dává smysl je pak házet všechny na jednu kupu?

 Já sám pro svůj knowledge management využívám několik nástrojů, které spojuje krátký proces:

  1. Když procházím svoje informační zdroje (Twitter feedy, RSS feedy čtečkou ), nebo v rámci informačního výzkumu na něco narazím a nemám čas to absorbovat, posílám do osobního backlogu na READ IT LATER
  2. Několikrát v týdnu ve vyhrazených časech po večerech procházím Backlog a bookmarkuju, anotuju a taguju absorbované obsahy nástrojem DIIGO
  3. Dle obsahu sdílím na několika místech: TWITTER, Facebook, Facebook Skupiny, Google+, nebo bloguju (rozhodně méně než bych sám chtěl) anebo nesdílím vůbec (to když mám zrovna sebeckou náladu :-) )
  4. Když vzniká nová idea produktu/funkce nebo alternativa pro možnou technologii či nástroj do projektu, vytvářím si taktéž novou kartu v jednom z boardů na osobím TRELLO
  5. Vzniká mi tak několik knowledge management knihoven, kterých obsahy již jsou na míru pro mne. Obsahují informace z oblastí, které mě zajímají nebo je potřebuji jako vstupy do svých projektů.
  6. Kdykoliv z backlogu "posunu" absorbovaný obsah někam dál (tj. přečetl jsem a zaznamenal do báze, která je pro daný typ obsahu určena), pak takový obsah z backlogu READ IT LATER vymažu - docílím tím, že se nedostanu do stavu, kdy mě netříděné iinformace začnou přetékat. Navíc mám k danému obsahu záznam ve vhodné knowledge management knihovně.
Každý z nástrojů (resp. obsahů, které v nich buduju), které využívám lze sdílet a postupně si tak tvořím i vlastní mini sociální sítě a komunikační kanály - osobní Facebook, profesní Twitter, soukromý ReadItLater, pracovní Trello, atd.

V poslední době ještě pokukuju po dodatečných nástrojích, které dále řeší komunikační potřeby, které výše uvedené nepokrývají:
  • FLOWDOCK = skupinová komunikace s historií, tagováním a kategorizováním (Trello něco podobného sice dokáže formou komentářů, ale není to úplně ono)
  • REVISU = skupinová kolaborace nad sdíleným obsahem (stop přílohám v emailech a donekonečna rozesílaným dokumentům s komentáři a připomínkami, kdy na konci vzniká spleť verzí a zabezpečení kompletní konsolidate se stává noční můrou)

Máte někdo podobný či jiný proces? Využíváte jiné (lepší) nástroje, které k individuálnímu a hlavně skupinovému knowledge managementu, sdílení a kolaboraci využíváte?